fbpx
OMEGA WAT

BLOG

16 marca 2022

Fotowoltaika na dachu czy na gruncie?

Na dachu czy na gruncie? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jednak jak rozpoznać który typ montażu instalacji fotowoltaicznej jest odpowiedni dla Twojego gospodarstwa?

Fotowoltaika na DACHU

Jest to najbardziej popularny wybór wśród gospodarstw domowych.

+ Głównym powodem wyboru takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca przestrzeni mieszkalnej.

– Dużym minusem jest zależność naszego dachu. W przypadku gdy jest on zwrócony na północ oraz dodatkowo będzie on mocno zacieniony, wtedy instalacja fotowoltaiczna może nie być dla nas opłacalna. Najlepszą opcją jest dach skierowany na południe z nachyleniem około 40 stopni. Ważne jest ocenienie zacienienia podczas całego dnia. Warto do tego zaprosić naszego specjaliste, który szczegółowo oceni opłacalność twojej inwestycji. Zadzwoń do nas, a my za darmo wykonamy dla Ciebie taką usługę!

Fotowoltaika na GRUNCIE

Rachunki za prąd wysokie a fotowoltaika na dachu nieopłacalna?
Wtedy decydujemy się na fotowoltaikę na gruncie. Jest to idealna sprawa, gdy posiadamy część niezagospodarowanego gruntu.

– Fotowoltaika na gruncie zajmuje dużo miejsca i nie każdy może sobie na to pozwolić.

+ Zdecydowanie więcej energii co przekłada się na znacznie więcej oszczędności. To za sprawą ułożenia paneli na południe pod idealnym kątem oraz możliwość dobrania tak miejsca dla samej instalacji by przynosiła jak najwięcej oszczędności.

+ Idealnie spisuje się w gospodarstwach domowych gdzie zapotrzebowanie na energię elektryczną jest bardzo duże.

+ Łatwiejsza konserwacja paneli.